Yönetim

2008-1000

Yönetim Kurulu Başkanı

Faruk YILDIZ, 1965 yılında İstanbul’da doğdu. Eğitim hayatını İstanbul’da tamamlayan ve gerek öğrenciliği döneminde gerekse mezun olduktan sonra Sultanlar Grup bünyesindeki şirketlerin farklı departmanlarında görev yapan Faruk YILDIZ; üretim, satış, pazarlama, dış ticaret ve yönetim alanlarında bilgi ve deneyim sahibi oldu.

Kelimenin tam anlamıyla çekirdekten yetişen bir yönetici olan Faruk YILDIZ, Sultanlar Grup’a ait şirket ve markaların gelişmesi ve büyümesi anlamında önemli katkılarda bulundu. Faruk YILDIZ, Tibet A.Ş'nin Yönetim Kurulu Başkanlığını sürdürüyor.

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

1965 yılında İstanbul’da doğdu. İlk ve orta tahsilini Göksu’da mahalle mektebinde bitirdi. Lise öğrenimini Kabataş Erkek Lisesinde yatılı olarak tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun oldu.
Hale hazırda bu yıl 70.kuruluş yıl dönümünü kutlayan Sultanlar Pazarlama A.Ş'nin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevinde bulunmaktadır.

İTO MECLİS ÜYELİĞİ, MÜSİAD (Müstakil Sanayiciler Derneği) üyeliği UTESAV (ULUSLAR ARASI TEKNOLOJİ, EKONOMİ VE SOSYAL ARAŞTIRMALARI VAKFI) mütevelli heyet üyeliği, KANDİLLİ GİRİŞİMCİLER KULÜBÜ kurucu üyeliği, SULTANLAR EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI mütevelli heyet üyeliği,KABATAŞ MEZUNLAR DERNEĞİ üyeliği, İTO Sağlık danışma komitesi üyeliği Göksu İlmi Yayma Derneği üyeliği, Doğu Karadenizliler Derneği üyeliği,Rimer (Rize merkez mahalleleri derneği kurucu)üyeliği TÜRES (Tüm Restaurantlar ve Tedarikçileri Derneği Üyeliği) İKTİSAT FAKÜLTESİ MEZUNLARI DERNEĞİ üyeliği, İSTANBUL İLİM VE KÜLTÜR VAKFI üyeliği, SULTANLAR SPOR KULÜBÜ Başkan Yardımcılığı görevlerini sürdürmektedir.

Çeşitli gazete ve dergilerde Türk ve Dünya ekonomisi üzerine makale ve araştırma yazıları yayınlandı. Ticari işletmelerde üretim, dağıtım, satış noktaları ve uygulama merkezlerindeki standartları belirleme amaçlı bir kaynak kitap üzerinde çalışmalarına devam ediyor.
Evli ve 3 çocuk babası YILDIZ, İngilizce biliyor.